ul. Boh. Monte Cassino 1
tel. 077 4045800

Przedszkole Publiczne nr 5 w Brzegu

"Do Polski ziemniaki trafiły po zwycięstwie Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. Początkowo uprawiano je jako roślinę ozdobną w ogrodach królewskich. Gdy rozpoczęto podawanie potraw ziemniaczanych w Wilanowie, nie wzbudziły one entuzjazmu. Chociaż niektórzy już wtedy dorobili się na nich wielkiej fortuny. Na wsiach także patrzono z nieufnością na ziemniaki. Początkowo przegrywały one z kaszami i chlebem. Dopiero za panowania Augusta II ziemniaki zdobyły większe uznanie wśród konsumentów i popularność wśród rolników."

Obecnie świętujemy ten dzień biorąc udział w różnych zabawach z ziemniakami, a na koniec delekujemy się smakiem pieczonego ziemniaka.

 

 

Nasze przedszkolaki brały udział w LEKKOALTLETYCZNEJ OLIMPIADZIE PRZEDSZKOLAKÓW. Dzieci wykazały się zwinnnością i szybkością.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nasze przedzkole jest "rowerowe". Dlatego raz w roku nasze przedszkole organizuje rajd rowerowy dla wszystkich przedszkolaków  także tych z naszego miasta. Checmy tym samym zachęcić  dzieci i ich rodzicow do aktywnego spędzania czasu oraz dbania o nasze środowisko używając częściej roweru niż samochodu. Poza przejazdem były także zabawy, ciepły posiłek oraz cudowna pogoda. 

20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tygryski wzięły udział w imprezie organizowanej przez PP-10. Było dużo tańca i radości..
,,Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami, kto tylko chce...."

Każdy przedszkolak wie, że należy dbać o nasze środowisko. Dzieci wiedzą również, że można to robić na różne sposoby. W tym wyjatkowym tygodniu starsze przedszkolaki jeździły na rowerach, hulajnogach w naszym miasteczku rowerowym. Wybrały się również na pobliskie skrzyżowanie podobnie jak młodsze dzieci.Ruch jest ważny, ale musimy też wiedzieć jak dbać o nasze bezpieczeństwo.