ul. Boh. Monte Cassino 1
tel. 077 4045800

Przedszkole Publiczne nr 5 w Brzegu

wszystkie dzieci, te małe i duże ,czekają cały rok na przyjście Mikołaja. W tym roku także Mikołaj nas odwiedził przynosząc prezenty. Naszemu szanownemu gościowi z wielką radością zaprezentowaliśmy wiersze, piosenki, tańce w podzięce za trud jaki poniósł przybywając z tak daleka. 

Andrzejki według tradycji to czas przepowiadania przyszłości. Istnieje wiele różnych sposobów by to uczynić. Wróżyliśmy z  wosku, sprawdzaliśmy, kto pierwszy znajdzie sobie męża lub żonę. Była także wróżba określająca nasze przyszłe zawody. Poza tym tańce, zabawy. Co to był za dzień.

Każdy przedszkolak lubi przytulić sie do swojego misia w ciągu dnai lub zasnąć z nim w łóżeczku. Misie pozwalają dzieciom przetrwać smuteczki, pocieszają, bawią. Ich znaczenia nie da się przecenić.

W naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs pod hasłem "Brzeg moje miasto". Uczestniczyło w nim 10 dwuosobowych drużyn reprezentujących brzeskie przedszkola. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat naszego miasta. Wszystkie drużyny wykonały prawidłowo zadania, a komisja konkursowa przyznała drużynom ex aequo pierwsze miejsce. Uczestników nagrodzono upominkami i wręczono pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

11 listopada to bardzo ważny dzień w dziejach naszego kraju. Dlatego tego dnia wszystkie przedszkolaki byli odświętnie ubrani. Naszym celem było wspólne odśpiewanie hymnu Polski, kształtowanie postawy patritycznej.