ul. Boh. Monte Cassino 1
tel. 077 4045800

Przedszkole Publiczne nr 5 w Brzegu

Wszystkie dzieci nasze są. Świętujmy razem z nimi w radosnej atmosferze :-)

Każdy chce być bezpieczny. Dlatego nasze przedszkolaki miały szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej część II. Uczyły się jak zachować się wobec obcych zwierząt. Jaką postawę przyjąć gdy pies nas atakuje? Co zrobić gdy ktoś nas kusi słodkościami czyli jak zachowac się wobec obcych?

Każdy człowiek ma swoje święto czy to uodziny, czy imieniny. Nasz planeta także świetuje. Z tej okazji przpomnieliśmy sobie sposoby dbania o Ziemię, a w podsumowaniu wykonaliśmy wspólnie plakat. Ponieważ naszym obowiązkiem jest dbanie o naszą planetę.

Zawód strażaka jest bardzo ważny i niebezpieczny. Strażacy gaszą pożary, pomagają uratować kierowców i ich pasażerów gdy auto ulegnie wypadkowi. Pomagają także w akcjach na wodzie. O zawodzie, używanym w pracy sprzęcie dowiedzielismy się odwiedzając Staż Pożarną.

Za opiekę i oprowadzenie serdecznie dziękujemy Panom strażakom.

Praca krawcowej wymaga wielu umiejętności i cierpliwości, o czym mogliśmy się przekonać na zajęciach z szycia. Krok po kroku Pani Ewelinka wprowadzała nas w tajniki krawiectwa szyjąc czapkę w naszym przedszkolu. Cenna lekcja, za którą bardzo Pani dziękujemy szycie to piękna przygoda:-)