ul. Boh. Monte Cassino 1
tel. 077 4045800

Przedszkole Publiczne nr 5 w Brzegu

Nasi dziadkowie i babcie są bardzo ważni w życiu każdego dziecka. Przytulają, bajki opowiadają. Czasami  na wycieczki wyjeżdżają. Bez nich świat nie był by taki sam.Dlatego zawsze należy o nich pamiętać. 

W naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk. Obejrzeliśmy przedstawienie pod tytułem "Zimowa opowieść". Morał, z powieści był taki, że trzeba być uczynnym i koleżeńskim. Pomagać słabszym kiedy tego potrzebują. Wprzeciwnym razie nie ma się przyjaciół.

Dbając o postawę ekologiczną przedszkolaki mają zajęcia dotyczące ochrony środowiska. Ponad to w placówce prowadzona jest zbiórka zużytych baterii i makulatury. Przedszkolaki, które nazbierały najwięcej zużytych surowców otrzymali nagrody od Pani dyrektor. Wszystkim małym ekologom serdecznie gratulujemy!

 

W karnawale wybieramy się na bale. W naszym przedszkolu odbył się bardzo barwny i wesoły bal z klaunem Miko. Były pląsy, śpiew,a także sztuczki magiczne i popisy psiaka klauna. Bawiliśmy się wybornie.

Każdy tego dnia zamienił się w wymarzoną postać.

Już nie możemy doczekać się kolejnego balu.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdego z nas. Czas świętowania, bycia z najbliższymi, radości i miłości wspólnego kolędowania.

Najstarsza grupa jak co roku wystawiła Jasełka wprowadzając całą społeczność przedszkolną w nastrój świąteczny. Bardzo Wam za to dziękujemy:-)